Gzymsy styropianowe zewnętrzne oraz wewnętrzne – poznaj ofertę firmy Styrocraft z okolic Poznania

Wzbogacanie brył budynków takimi elementami jak profile styropianowe, czy gzymsy elewacyjne znane jest od wieków. Już starożytni Grecy i Rzymianie decydowali się na tego rodzaju dekoracje, aby podkreślić charakter budowli. Poza walorami ozdobnymi mają one jednak jeszcze jedną ważną funkcję – ochronną. Gzymsy elewacyjne to poziome elementy architektoniczne w postaci listew wystających poza powierzchnię muru, które służą do zabezpieczenia ściany przed ściekającą wodą. Przez wieki w architekturze stosowano gzymsy zewnętrzne wykonane z kamienia, cegły, gipsu lub drewnianych beli. We współczesnych, lekkich systemach wykańczania budynków użycie kamiennych, czy też gipsowych gzymsów jest niemożliwe. W ich miejsce stosuje się gzymsy styropianowe, o których zaletach możesz przeczytać poniżej. Nasza firma Syrocraft mieszcząca się w Owińskach pod Poznaniem zachęca do zapoznania się z ofertą.

Gzymsy elewacyjne – lekka ozdoba oraz trwała ochrona budynku

Gzyms styropianowy zewnętrzny może być umieszczony na szczycie ściany jako jej zwieńczenie, pod okapem dachu, na łączeniu cokół – mur, nad otworami okiennymi lub drzwiowymi, a także zostać wykorzystany jako podparapetnik. Używa się go również do podkreślenia podziałów elewacji przez umieszczenie pomiędzy kondygnacjami budynku. Gzymsy elewacyjne, które wykonujemy dla klientów, powstają ze styropianu pokrytego masą epoksydowo-kwarcową, co sprawia, że są trwałe i odporne na uszkodzenia, a także przebarwienia wynikające z wpływu warunków atmosferycznych. Właściwie zamontowane gzymsy styropianowe ściśle przylegają do powierzchni elewacji i nie pozostawiają pustych przestrzeni, w których mogłaby zalegać woda.

Produkujemy gzymsy ze styropianu zewnętrzne dopasowane do listew ozdobnych

Gzymsy styropianowe zewnętrzne są ciekawymi i oryginalnymi dekoracjami, nawiązującymi do tradycyjnego budownictwa. Często wykonując gzymsy ze styropianu, produkujemy też ozdobne listwy styropianowe okienne, które dodatkowo podkreślają styl danego budynku. Jesteśmy w stanie zrealizować większość pomysłów, z jakimi zgłaszają się do nas zleceniodawcy. Jeżeli klientowi zależy na niepowtarzalnym produkcie, możemy sami zaproponować kształt gzymsów styropianowych oraz listew ozdobnych. Zdarza się również, że projektujemy komplet wykończeń dopasowanych do konkretnej elewacji. Nasze produkty są chętnie wykorzystywane przez architektów oraz wykonawców m.in. z Poznania, a także innych rejonów Polski, którzy stawiają na wysoką jakość i funkcjonalne rozwiązania w zakresie wykończenia budynku.

Gzymsy – profile – styropianowe wewnętrzne – oryginalne wykończenia pomieszczeń

Chociaż obecnie modny jest minimalizm, sztukateria także przeżywa prawdziwy renesans. Starannie wykonana i odpowiednio dobrana może stanowić naprawdę wyjątkową ozdobę salonu lub sypialni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy nie tylko gzymsy styropianowe zewnętrzne, ale także gzymsy wewnętrzne. Najczęściej produkujemy gzymsy elewacyjne lub listwy styropianowe przysufitowe. Wykonujemy je ze styropianu lub XPS-u zwanego popularnie styrodurem. Ta druga opcja jest częściej wybierana przez klientów, ponieważ powierzchnia takiego gzymsu jest bardzo gładka, co oznacza, że nie trzeba jej szpachlować. Zarówno gzymsy styropianowe wewnętrzne, jak i te wykonane z tzw. styroduru produkujemy zgodnie z życzeniami klientów. Oczywiście służymy też własnymi pomysłami oraz profesjonalnym doradztwem.

Dlaczego gzymsy styropianowe zewnętrzne i wewnętrzne warto zakupić w naszej firmie pod Poznaniem?

Niezależnie od tego, czy produkujemy gzymsy styropianowe zewnętrzne, czy też wewnętrzne, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z klientami przebiegała profesjonalnie. Oferujemy korzystne ceny i wywiązujemy się z realizacji zamówień w terminie. Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy do współpracy. Nasza siedziba znajduje się w Owińskach w okolicy Poznania.