Gzymsy styropianowe – poznaj ofertę firmy Styrocraft z Poznania

Wzbogacanie brył budynków takimi elementami jak profile czy styropianowe gzymsy elewacyjne znane jest od wieków. Już starożytni Grecy i Rzymianie decydowali się na tego rodzaju dekoracje, aby podkreślić charakter budowli. Poza walorami ozdobnymi pełnią one jeszcze jedną ważną funkcję – chronią budynek. Gzymsy elewacyjne to poziome elementy architektoniczne w postaci listew wystających poza powierzchnię muru, które służą do zabezpieczenia ściany przed ściekającą wodą. Przez wieki w architekturze stosowano gzymsy zewnętrzne wykonane z kamienia, cegły, gipsu lub drewnianych beli. We współczesnych, lekkich systemach wykańczania budynków, użycie kamiennych czy też gipsowych gzymsów ozdobnych jest niemożliwe. W ich miejsce stosuje się gzymsy styropianowe zewnętrzne lub wewnętrzne, o których zaletach możesz przeczytać poniżej.

Gzymsy elewacyjne – lekka ozdoba oraz trwała ochrona budynku

Zewnętrzne gzymsy ze styropianu mogą być umieszczone na szczycie ściany budynku jako jej zwieńczenie, pod okapem dachu, na łączeniu cokół-mur. Można je zamontować także nad otworami okiennymi lub drzwiowymi czy nawet wykorzystać jako podparapetnik. Używa się ich również do podkreślenia podziałów elewacji przez umieszczenie pomiędzy kondygnacjami budynku. Gzymsy zewnętrzne, m.in. elewacyjne okienne, które wykonujemy dla klientów, powstają ze styropianu pokrytego masą epoksydowo-kwarcową, co sprawia, że są trwałe i odporne na uszkodzenia, a także na przebarwienia powstałe na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Właściwie zamontowane gzymsy elewacyjne ze styropianu oraz profile ze styropianu ściśle przylegają do powierzchni elewacji i nie pozostawiają pustych przestrzeni, w których mogłaby zalegać woda.

Produkujemy zewnętrzne gzymsy i profile ze styropianu

Produkowane przez nas gzymsy zewnętrzne styropianowe są ciekawymi i oryginalnymi dekoracjami, nawiązującymi do tradycyjnego budownictwa. Wykonujemy gzymsy zewnętrzne okienne, gzymsy dachowe oraz profile ze styropianu, a także ozdobne listwy styropianowe okienne, które dodatkowo podkreślają styl danego budynku. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły naszych klientów. Jeżeli zależy Państwu na niepowtarzalnym produkcie, możemy sami zaproponować kształt gzymsów styropianowych elewacyjnych oraz profili i listew ozdobnych. Zdarza się również, że projektujemy komplet wykończeń dopasowanych do konkretnej elewacji. Nasze produkty są chętnie wykorzystywane przez architektów oraz deweloperów, którzy stawiają na wysoką jakość i funkcjonalne rozwiązania w zakresie wykończenia budynku.

Gzymsy i profile styropianowe – oryginalne wykończenia pomieszczeń

Chociaż obecnie modny jest minimalizm, to sztukateria także przeżywa prawdziwy renesans. Starannie wykonana i odpowiednio dobrana może stanowić naprawdę wyjątkową ozdobę salonu lub sypialni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy nie tylko gzymsy oraz profile styropianowe zewnętrzne, ale także gzymsy wewnętrzne gipsowe i styropianowe. Najczęściej produkujemy gzymsy elewacyjne lub listwy styropianowe przysufitowe, a także gzymsy styropianowe sufitowe. Wykonujemy je ze styropianu lub XPS-u zwanego popularnie styrodurem. Ta druga możliwość jest popularniejsza wśród klientów, ponieważ powierzchnia takiego gzymsu jest bardzo gładka, co oznacza, że nie trzeba jej szpachlować. Zarówno gzymsy styropianowe wewnętrzne, jak i te wykonane z tzw. styroduru produkujemy w Poznaniu zgodnie z życzeniami klientów. Oczywiście służymy też własnymi pomysłami oraz profesjonalnym doradztwem.

Dlaczego warto wybrać gzymsy styropianowe zewnętrzne i wewnętrzne?

Niezależnie od tego, czy produkujemy gzymsy styropianowe zewnętrzne, czy też wewnętrzne, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z klientami przebiegała profesjonalnie. Oferujemy korzystne ceny i wywiązujemy się z realizacji zamówień w terminie. Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy do współpracy klientów z całego Poznania.