Skosy styropianowe – trwałe i bezpieczne rozwiązanie

Nie musisz martwić się zmianami pogody, które krzyżują plany Twojej ekipie budowlanej. Nasze kliny styropianowe pozwolą Ci uchronić się przed działaniem opadów takich jak deszcz czy grad, a co za tym idzie – zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy zainstalować je na płaskiej powierzchni, takiej jak płaski dach, taras czy balkon, by umożliwić gromadzącej się na niej wodzie spadek. Skosy styropianowe (kliny spadkowe) to trwałe i bezpieczne rozwiązanie, które znacznie przyspieszy prace. Kliny spadkowe są produktami przeznaczonymi specjalnie do profilowania powierzchni dachów płaskich, tarasów lub balkonów (odprowadzania wody opadowej do wpustów i rynien). Dzięki klinom styropianowym można pominąć uwzględnianie spadków w konstrukcji budynku lub wylewanie spadków betonowych. To pozwala na przejście do kolejnych etapów budowy oraz na jej szybsze ukończenie. Ponadto wykorzystanie klinów styropianowych niweluje ryzyko związane z działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak działają kliny styropianowe?

Sposób działania oferowanych przez nas styropianowych klinów tarasowych jest niezwykle prosty. Dostosowujemy rozmiar elementów do struktury powierzchni, a następnie montujemy styropian spadkowy na dachu. Dzięki jego zastosowaniu zmniejsza się kąt załamywania pokrywającej płaszczyznę papy, a co za tym idzie – zbierająca się podczas opadów atmosferycznych woda zyskuje ujście. Oferujemy wysokiej jakości styropian, który doskonale sprawdzi się na tarasie, balkonie czy innej powierzchni – wykonane z niego spadki dachowe wytrzymują nawet intensywne opady deszczu.

Kliny styropianowe standardowe i niestandardowe

Produkujemy skosy dachowe z trzech rodzajów styropianu: od najbardziej miękkiego, EPS80, przez EPS100, po najtwardszy EPS200. Tniemy je od grubości 1 cm. Oferujemy kliny styropianowe w dwóch wymiarach standardowych: 1 × 1 m i 1 × 0,5 m oraz w wymiarach niestandardowych w granicach 3 × 1×1,2 m. Proponujemy również skosy dwuspadowe. Wygodny i poręczny rozmiar pozwala na szybkie uzyskanie spadku na dużej powierzchni. W ramach kompleksowej obsługi, na podstawie dostarczonych rzutów dachu z zaznaczonym sposobem odwodnienia oraz projektowanym spadkiem, opracowujemy i wycinamy kliny styropianowe. W takim przypadku dokładamy wszelkich starań do tego, by oferowane przez nas rozwiązania zachwycały wysoką jakością wykonania. Klient otrzymuje gotowe elementy, czyli kliny dachowe, oznakowane tak, by łatwo mógł je ułożyć. Pełna gama możliwego do wykonania spadku (1 – 45%) pozwala nam zrealizować każdy projekt dachu, tarasu lub balkonu.

Poza skosami styropianowymi proponujemy również elementy uzupełniające niezbędne do prawidłowego wykonania spadków: kliny styropianowe pod opierzenia murków ogniowych, wykończenia koryt dachowych i płyty wygłuszające do blachy trapezowej. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.