Styropian ryflowany – właściwa termoizolacja

W ofercie naszej firmy poza elementami takimi jak gzymsy, bonie czy profile styropianowe, znajdziesz też styropian ryflowany. Jest to produkt o nieco innej powierzchni niż tradycyjne płyty. Styropian ryflowany można rozpoznać po charakterystycznych rowkach (ryflach). Wycinamy je metodą termiczną, co zapewnia staranność wykonania. Standardowe rowki są głębokie na ok. 10 –15 mm i szerokie na ok. 50 mm. Jesteśmy w stanie dostarczyć płyty tego rodzaju o maksymalnej szerokości do 1 m, długości do 3 m i dowolnej grubości. Do realizacji zamówień podchodzimy nieszablonowo, traktując każdego Klienta indywidualnie.

Dlaczego warto wybrać styropian ryflowany?

Styropian to surowiec powszechnie stosowany w budownictwie. Zapewnia właściwą izolację termiczną budynków, co w naszym klimacie i przy tak kapryśnej pogodzie ma ogromne znaczenie. Na czym polega więc przewaga styropianu ryflowanego w stosunku do jego tradycyjnego odpowiednika? Użycie płyt z rowkami nie tylko gwarantuje właściwą termoizolację, ale też pozwala na odprowadzanie skraplającej się pary wodnej. Ponadto umożliwia swobodny przepływ powietrza między warstwą izolacji oraz poszycia. Dzięki temu w konstrukcji nie zatrzymuje się wilgoć. Jest to bardzo ważne, ponieważ minimalizuje ryzyko zagrzybienia, czy też zmurszenia drewna.

Gdzie wykorzystuje się styropian ryflowany?

Styropian ryflowany często znajduje zastosowanie w branży budowlanej, szczególnie jeżeli chodzi o elementy, które są stale narażone na zawilgocenie. To produkt, który pozwala budynkom „oddychać” i odprowadza wodę poza obręb obiektu. Ze względu na swoje zalety styropian ryflowany wykorzystuje się z powodzeniem do ocieplenia fundamentów oraz dachów skośnych. To rozwiązanie polecane także osobom stawiającym popularne domy kanadyjskie (o szkieletowej konstrukcji).

Oferujemy płyty z ryflami i frezami

Klienci zgłaszają się do nas z różnymi potrzebami w zakresie wykorzystania styropianu. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że możemy zaproponować im rozwiązania najlepiej spełniające ich oczekiwania. Proponujemy styropian ryflowany o różnej twardości – bardziej twardy do fundamentów oraz miękki do termoizolacji ścian. Mamy też w ofercie styropian grafitowy, który ma znacznie lepsze właściwości termoizolacyjne od styropianu o porównywalnej lub większej twardości. Jesteśmy również w stanie wykonać płyty z rowkami i frezami. Frezy ułatwiają szczelne łączenie płyt i zmniejszają ryzyko powstawania mostków cieplnych.

Skontaktuj się z nami

Szukasz najlepszego ocieplenia fundamentów? Budujesz dom szkieletowy i nie wiesz, jaki styropian ryflowany wybrać? Skontaktuj się z nami, a pomożemy w podjęciu właściwej decyzji. Na co dzień współpracujemy zarówno z Klientami indywidualnymi, jak i firmami budowlanymi. Stawiamy na partnerską współpracę. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy Ci uczciwą wycenę. Zachęcamy do kontaktu i składania zamówień. Zadzwoń lub napisz do nas e-maila.