Sztukateria styropianowa elewacyjna oraz wewnętrzna

Sztukateria styropianowa to elementy ozdobne, które można dostrzec zarówno na elewacji budynków, jak i wewnątrz nich. Ten sposób dekorowania ścian oraz sufitów, jest znany od lat. Współcześnie zarówno sztukaterie wewnętrzne, jak i elewacyjne wykonuje się częściej ze styropianu niż z popularnego niegdyś gipsu. Dzieje się tak, ponieważ styropian jest surowcem znacznie lżejszym oraz tańszym. Poza tym, jeżeli wraz z upływem czasu dekoracja ulegnie uszkodzeniu, można w prosty sposób dokonać jej naprawy. W naszym zakładzie produkcyjnym, wykonujemy elewacyjne sztukaterie styropianowe oraz sztukaterie wewnętrzne.

Sztukateria wewnętrzna – oryginalne dekoracje pomieszczeń

Sztukateria – niegdyś obecna w arystokratycznych salonach, jakiś czas temu dumnie wkroczyła do współczesnych pomieszczeń, stając się niebanalną dekoracją wnętrz. Niegdyś wykonywana z kamienia, cegły, gipsu lub drewnianych beli, dzisiaj króluje sztukateria styropianowa, na którą pozwolić sobie może praktycznie każdy. Z naszych doświadczeń wynika, że styropianowa sztukateria wewnętrzna jest często wybierana przez osoby, którym zależy na stworzeniu w domu wyjątkowych aranżacji, a także niepowtarzalnego klimatu. Styropianowa sztukateria wewnętrzna umożliwia również spersonalizowanie wystroju mieszkania. Pod tym względem jesteśmy w stanie zrealizować różnorodne zlecenia naszych Klientów. Zachęcamy do kontaktu z naszą siedzibą pod Poznaniem w celu omówienia szczegółów zamówienia.

Sztukateria styropianowa zamaskuje różne niedoskonałości w pomieszczeniu

Sztukateria wewnętrzna ma znacznie więcej zalet. Pozwala na bardzo łatwą zmianę aranżacji salonu, jadalni czy też sypialni. Warto zdecydować się na nią, remontując dom, ponieważ umożliwia ona zasłonięcie różnorodnych niedoskonałości, rur, przewodów czy też karniszy. Sztukateria styropianowa wewnętrzna jest również bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na dyskretnym oświetleniu pokoju taśmami lub listwami LED. Wówczas możemy je osadzić w styropianowej, albo XPS-owej maskownicy. Właściwie zamontowane profile mogą być wielokrotnie malowane.

Elegancka sztukateria elewacyjna

Elewacyjna sztukateria styropianowa to nowoczesny produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Sztukateria elewacyjna cieszy się sporym powodzeniem w przypadku nowego budownictwa – współczesnych willi miejskich, rezydencji, których właścicielom zależy na nawiązaniu do tradycji. Jednocześnie sztukateria styropianowa jest stosowana, gdy mamy do czynienia z renowacją kamienic, pałacyków, dworków oraz zabytkowych willi. Warto także dodać, że nasi klienci wybierają ją, decydując się na ocieplenie powojennych bloków. Wiele naszych sztukaterii zdobi różnorodne budynki na terenie Poznania i nie tylko.

Zalety elewacyjnej sztukaterii styropianowej

Produkowana przez nas styropianowa sztukateria elewacyjna obejmuje: gzymsy, bonie, listwy, kolumny oraz tablice pamiątkowe umieszczane na budynkach. Wykonujemy nasze produkty ze styropianu pokrytego masą epoksydowo-kwarcową. Dzięki temu elewacyjna sztukateria styropianowa jest wytrzymała, a także odporna na zniszczenia i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ponadto można ją w prosty sposób przykleić do elewacji oraz pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor. W naszym zakładzie produkcyjnym znajdującym się w pobliżu Poznania, przygotujemy dla Ciebie sztukaterię styropianową zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Realizacje najwyższej jakości

Wybierając styropianową sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną w naszej firmie, zyskujesz gwarancję otrzymania wysokiej jakości produktów zgodnych z Twoimi oczekiwaniami. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży styropianowej, znamy się na swoim fachu. Możemy zaoferować wiele ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, które na pewno Cię usatysfakcjonują. Zapraszamy do współpracy.