Sztukateria styropianowa elewacyjna oraz wewnętrzna – sprawdź ofertę naszej firmy spod Poznania

Sztukateria styropianowa to elementy ozdobne wykonywane ze styropianu, które można dostrzec zarówno na elewacji budynków, jak i wewnątrz nich. Ten sposób dekorowania obiektów, a także ścian oraz sufitów jest znany od lat. Współcześnie zarówno sztukaterie wewnętrzne, jak i elewacyjne wykonuje się częściej ze styropianu niż z popularnego niegdyś gipsu. Dzieje się tak, ponieważ styropian jest znacznie lżejszym oraz tańszym surowcem. Poza tym, jeżeli wraz z upływem czasu dekoracja ulegnie uszkodzeniu, można w prosty sposób dokonać jej naprawy. W naszym zakładzie produkcyjnym w Owińskach pod Poznaniem wykonujemy elewacyjne sztukaterie styropianowe oraz sztukaterie wewnętrzne.

Postaw na oryginalny wystrój wnętrza – sztukateria wewnętrzna i jej zalety

Sztukateria styropianowa – niegdyś obecna w arystokratycznych salonach, jakiś czas temu dumnie wkroczyła do współczesnych pomieszczeń, stając się niebanalną dekoracją wnętrz. Z naszych doświadczeń wynika, że styropianowa sztukateria wewnętrzna jest często wybierana przez osoby, którym zależy na stworzeniu w domu wyjątkowych aranżacji, a także niepowtarzalnego klimatu. Sztukateria wewnętrzna umożliwia również spersonalizowanie wystroju mieszkania. Pod tym względem jesteśmy w stanie zrealizować różnorodne zlecenia naszych Klientów. Zachęcamy do kontaktu z naszą siedzibą pod Poznaniem w celu omówienia szczegółów.

Sztukateria styropianowa zamaskuje różne niedoskonałości w pomieszczeniu

Sztukateria wewnętrzna ma znacznie więcej zalet. Pozwala na bardzo łatwą zmianę aranżacji salonu, jadalni czy też sypialni. Warto zdecydować się na nią, remontując dom, ponieważ umożliwia zasłonięcie różnorodnych niedoskonałości, rur, przewodów, narożników, czy też karniszy. Sztukateria wewnętrzna jest również bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na dyskretnym oświetleniu pokoju taśmami lub listwami LED. Wówczas możemy je osadzić w styropianowej, albo XPS-owej maskownicy. Właściwie zamontowane profile mogą być wielokrotnie malowane.

Nowoczesne rozwiązanie w budownictwie, czyli gdzie znajduje zastosowanie styropianowa sztukateria elewacyjna

Elewacyjna sztukateria styropianowa to nowoczesny produkt również dostępny w naszej ofercie, który znajduje szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Sztukateria elewacyjna cieszy się sporym powodzeniem w przypadku nowego budownictwa – współczesnych willi miejskich, rezydencji, a także stylizowanych prywatnych posiadłości, których właścicielom zależy na nawiązaniu do tradycji. Jednocześnie sztukateria styropianowa jest stosowana, gdy mamy do czynienia z renowacją kamienic, pałacyków, dworków oraz willi. Warto także dodać, że nasi klienci wybierają ją, decydując się na ocieplenie powojennych bloków. Wiele naszych sztukaterii zdobi różnorodne budynki na terenie Poznania i nie tylko.

Zalety elewacyjnej sztukaterii styropianowej

Sztukateria elewacyjna , którą produkujemy, obejmuje: gzymsy, bonie, listwy, kolumny oraz tablice pamiątkowe umieszczane na budynkach, informujące o roku ich budowy. Wykonujemy nasze produkty ze styropianu pokrytego masą epoksydowo-kwarcową. Dzięki temu elewacyjna sztukateria styropianowa jest wytrzymała, a także odporna na zniszczenia i działanie warunków atmosferycznych. Ponadto można ją w prosty sposób przykleić do elewacji oraz pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor. W naszym zakładzie produkcyjnym w bliskiej odległości od Poznania przygotujemy dla Ciebie sztukaterię, zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze sztukaterii? Skontaktuj się z naszą firmą z okolic Poznania

Wybierając sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną w naszej firmie pod Poznaniem , zyskujesz gwarancję otrzymania wysokiej jakości produktów zgodnych z Twoimi oczekiwaniami. Nasza firma Styrocraft ma wieloletnie doświadczenie w branży styropianowej, co oznacza, że możemy zaproponować wiele ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, które na pewno Cię usatysfakcjonują. Zapraszamy do współpracy.