Dach

Styrocraft proponuje nie tylko elementy o charakterze dekoracyjnym, ale również praktyczne rozwiązania niezbędne na wielu etapach budowy i remontu.

Doskonałym tego przykładem jest styropian dachowy przeznaczony do profilowania powierzchni dachów płaskich, tarasów lub balkonów. Jego zastosowanie umożliwia skrócenie czasu pokrycia dachu oraz zminimalizowanie kosztów pracy. Styropian dachowy jest produktem wręcz niezbędnym podczas wszelkich prac dekarskich.

Elewacja

Doskonale prezentująca się elewacja kreuje wizerunek firmy lub pozwala stworzyć dom, który będzie wyróżniać się na tle otaczających go budynków. Do nas można przyjść z własnym pomysłem na każdy detal. Jeśli nie chcesz korzystać z rozwiązań sąsiada, stwórz własny kształt a my wytniemy go dla Ciebie.

Wiadomo nie od dziś, że w budownictwie liczy się solidne wykonanie i trwałość. Chcemy cieszyć się efektowną elewacją długie lata. Dlatego właśnie pokrywamy nasze kształtki elewacyjne powłoką epoksydowo-kwarcową. Jeśli szukasz wytrzymałego materiału do ozdoby elewacji, wybierz pokrywane kształtki elewacyjne naszej produkcji. Ich zaletą jest trwałość kształtu, odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Profile pokrywane można malować bezpośrednio na budynku.

Nasze wyroby kierujemy również do firm projektowych i budowlanych. Jesteśmy w stanie odtworzyć kształt starego dekoru przy użyciu uniwersalnego i lekkiego styropianu, który można wykorzystać w nowoczesnych systemach budownictwa

Wnętrze

Doskonała aranżacja wnętrza domu to według nas pojęcie, na które wpływa wiele różnorodnych czynników. Istotny jest dobór odpowiednich barw, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz uzupełnienie całej kompozycji o detale i szczegóły, które sprawią, że całość będzie wyglądać stylowo. Jeżeli chcecie stworzyć w Waszym domu efekt, który będzie wzbudzał fascynację przez wiele lat, to z pewnością pomożemy Wam w tej kwestii.

Czasy jednakowych meblościanek we wszystkich mieszkaniach już za nami. Dziś każdy może dopasować wnętrze do własnych potrzeb. Jeden położy na ścianach rustykalną boazerię, drugi minimalistyczny beton, a nasi Klienci kochają klasyczne i stylowe zdobienia. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom wykonujemy listwy narożne i płaskie, belki sufitowe, maskownice LED i inne elementy sztukaterii styropianowej. Wszystkie kształty możemy wykonywać również z XPS-u

Dom pasywny/energooszczędny

Podczas użytkowania budynku czy lokalu szybko zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie komfortu cieplnego wiąże się z dużymi kosztami. Naprzeciw potrzebie ograniczenia wydatków na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń wychodzą nowe trendy w budownictwie. Dom pasywny to dość nowa idea, której istotą jest maksymalizacja zysków energetycznych i ograniczenie strat ciepła. W obiektach pasywnych zapotrzebowanie na energię jest nawet 8 razy niższe niż w budynkach tradycyjnych. Dom energooszczędny, zwany też niskoenergetycznym, ma niższe zapotrzebowanie na ciepło niż tradycyjny obiekt, choć wyższe niż dom pasywny.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Newralgicznymi miejscami są: okna (łączenie okno-mur), fundamenty, łączenie mur-konstrukcja dachu. Ciepły parapet, ocieplenia puszek roletowych, kształtki umożliwiające dobrą izolację ław fundamentowych, to nasze produkty dla każdego zainteresowanego oszczędzaniem energii."

Konstrukcje szkieletowe

Od jakiegoś czasu konstrukcje szkieletowe wkroczyły na polski rynek. Dlaczego? Są tanie, szybkie w budowie, trwałe, zapewniają użytkownikom zdrowy mikroklimat. Domy w konstrukcji szkieletowej zaliczamy do budynków niskoenergetycznych, dlatego interesują się nimi osoby dbające o ekologię (niższa energochłonność, mniejsza emisja gazów cieplarnianych). Energooszczędne domy w konstrukcji szkieletowej to także wygoda użytkowników. Jeśli zapewnimy właściwą izolację przegród i szczelność obudowy budynku, będziemy cieszyć się ciepłymi powierzchniami w pomieszczeniach i brakiem przeciągów.

Firmom zajmującym się budową konstrukcji szkieletowych oraz odbiorcom indywidualnym polecamy nasze wypełnienia ścian (docinane na konkretny wymiar potrzebny dla projektu), oraz styropian ryflowany - konieczny do właściwego ocieplenia fundamentów, umożliwiający właściwą cyrkulację powietrza wzdłuż ścian.